Počátky ballooningu v Československu

Počátky ballooningu v Československu

Továrna na balóny Kubíček Balóny s.r.o. otevřela 21.září 2019 v Balónovém zámku v Radešíně muzeum věnované počátkům ballooning v Československu. Slavnostního otevření se zúčastnili pamětnící počátků z 80. let minulého století. Po slavnostním aktu byly před zámkem nafouknuty první balóny vyrobené v Českolovensku, v továrně Balóny Kubíček v Brně. Vznikla tak jedinečná fotografie více jak tři desítky let starých balónů.

Kubicek Balloons Factory presents first balloons

Továrna na balóny Kubíček Balóny s.r.o. otevřela 21.září 2019 v Balónovém zámku v Radešíně muzeum věnované počátkům ballooning v Československu.

Společnost BALÓNY KUBÍČEK byla založena v roce 1991 Ing. Alešem Kubíčkem, konstruktérem prvního novodobého českého horkovzdušného balónu,[2] který byl v roce 1983 vyroben v brněnském Aviatik klubu. Před založením společnosti BALÓNY KUBÍČEK vyrobil Aleš Kubíček několik desítek dalších balónů pod křídly společnosti Aerotechnik Kunovice. Na základě těchto zkušeností spustil záhy po sametové revoluci privátní společnost, zaměřenou na výrobu letadel lehčích vzduchu.

Kubicek Balloons Factory presents first balloons

Kubíček Balóny s..o. je především Aleš, Naďa, Petr a Hell Kubíčkovi. Na snímku s dalšími, kteří stáli u zrodu továrny na balóny, s Jindrou Lančaričem a Radim Poláček.

Kubicek Balloons Factory presents first balloons, made in the 1980s in the then Czechoslovakia
BALÓNY KUBÍČEK was founded in 1991 by Aleš Kubíček, the designer of first modern Czech hot-air balloon, made in 1983 in Aviatik club in Brno. Before founding his own company Aleš Kubíček made several balloons under wings of the company Aerotechnik Kunovice. Straight after the Velvet revolution, with plenty of experience of manufacturing balloons, he started his own private company to manufacture lighter-than-air aircraft. From its factory in Brno the company ships its products worldwide