Ohlédnutí za druhou polovinou ligového ročníku 2013-2014


Fotoohlédnutí za druhou polovinou ligového ročníku 2013-2014.  1.Gambrinus liga oslavila v letošním roce 20.let. Ve 22 fotografiích jsou opět zachyceny některé její důležité i méně důležité výhry, jubilea, zklamání i radosti. Druhá polovina ročníku objektivem fotoaparátu, kdy Sparta Praha získala „DOUBLE“.

Trápení Bohemians Praha pomohla z části vyřešit výměna trenéra.

Fanoušci a především tvrdá jádra fanoušků poznamenávají celou ligu. Policie se tak vrací na prvoligové stadiony.

Policie znovu a znovu doprovází fanoušky Baníku Ostrava na jejich cestách v Praze.

281.derby Sparta vs Slávia a 3:0.
Derby pražských „S“ doprovázela rozsáhlá bezpečnostní opatřením.

Teplice hrají s Liberce o Evropské poháry. Utkání zvládli lépe, ale „Evropa“ jim unikla v předposledním kole. Do předkola Evropské ligy postupuje Slovan Liberec.

Postup do předkola Evropské ligy díky kapitánu Slovanu Liberec Radoslavu Kováčovi, ten od léta přestupuje do Sparty Praha.

Trojice fotografií trenérů spjatých dříve nebo později se Slávií Praha. Karel Jarolím, nyní na lavičce FK Mladí Boleslav.

Petr Rada, nyní na lavičce Vysočiny Jihlava, kterou udržel v lize.
A nejdražší trenér tohoto ročníku, nizozemský Alex Pastoor, na snímku v družné debatě s Jaromírem Šmicrem, který přišel pomoci Slávii udržet v lize.

Do předkola Evropské ligy míří také Mladá Boleslav. Za kratší konec „táhnuli“ nakonec Teplice, zůstávají před branami pohárů.

Po letech smutek slávistů nad sezónou, Slávia klopýtala celým ročníkem, v posledním kole souhrou výsledků udržela prvoligovou příslušnost.

Fanoušci takřka na každém utkání protestují proti novým nařízením Fotbalové asociace a jejímu předsedovi.

Trenérem 1.Gambinus ligy se stal po zásluze Vítězslav Lavička ze Sparty Praha.

30.kolo ve znamení předání poháru pro Mistra 1.Gambrinus ligy 2013-2014. Sparta Praha a její v pořadí 36.titul. Sparta získala také pohár České pošty.

Tomáš Vaclík, brankář Sparty Praha opouští Spartu a vydává se do Švýcarska. Sparta nepoznala porážku, z ligy sestupují, Znojmo a Sigma Olomouc.