About me

CV – Slávek Růta
Narodil se v roce 1978 v Mnichově Hradišti, kde žije dosud. Od devadesátých let se pohybuje v oblasti médií a fotografie. Začínal fotografovat pro časopis Zahrádkář a Receptář, přes snímky rostlin přešel k regionálním tiskovinám a reportážím. Regionální Pojizerské listy, Deníky Bohemia se na pár let staly domovskou redakcí. V roce 2003 zakládá Press-Servis,který po třech letech společně se svým kamarádem opouští a zakládají česko-německou fotoagenturu Press Service Photo Agency (PSPA).Od roku 2005 spolupracuje s německou tiskovou agenturou Action press se sídlem v německém Hamburgu, kde od roku 2009 působí jako její permanent stringer pro Českou a Slovenskou republiku. Od července 2015 pracuje jako permanent stringer pro REX features se sídlem ve Velké Británii.
Ostatní:člen AIPS – Mezinárodní asociace sportovních novinářů a Klubu sportovních novinářů České republiky. Od roku 2017 členem Českého balónového svazu.

Since 2005 he is working for Action Press Deutschland. Since 2015 he is working for REX Features (world global newsphoto agency) as photojournalist for Czech republic and Slovakia. His work has been published in newspapers and magazines like Dialy Telegraph, The Guardian, Time Magazine, Esquire, ABC News, FOX News and other media around the globe.
Member of International Sport Press Associations and Czech Sports Associations.